Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Srebrny medal w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Iranie dla ucznia z Gorlic.

Data publikacji: 2018-07-24, Data modyfikacji: 2018-07-24
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach od 15 do 22 lipca w Teheranie odbyła się 29 Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna, w której wziął udział Jaromir Tomasik z Gorlic. Uczeń I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach dzielnie poradził sobie z wszystkimi etapami olimpiady (część praktyczna i teoretyczna). Tematyka obejmowała zagadnienia z zakresu m.in anatomii, fizjologii i systematyki człowieka, zwierząt oraz roślin. Jaromir musiał wykazać się ogromną wiedzą biologiczną, matematyczną oraz chemiczną. Wszystko to zapewniło mu 2 miejsce. W konkursie wzięło udział 68 krajów z wszystkich kontynentów.

Opiekunowie Jaromira, którzy przygotowali go do olimpiady to dr. Takao Ishikawa, dr. Piotr Bernatowicz, a także dr. Jakub Baczyński. Na co dzień są to pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć naukowych.

Tomasz Stasiowski, Źródło artykułu: halogorlice.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gorlicki - powiat w województwie małopolskim ze stolicą w mieście Gorlice. Do powiatu należą gminy: Gorlice, Biecz, Bobowa Lipinki, Łużna, Moszczenica, Ropa, Sękowa i Uście Gorlickie zajmując łącznie powierzchnię 966,46 km².

Powiat gorlicki to kolebka przemysłu naftowego (w Siarach powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej) oraz centrum przemysłu drzewnego i maszynowego.

Powiat poszczycić się może bogactwem zabytków, takich jak: Kościół p. w. Bożego Ciała w Bieczu z polichromią zaprojektowaną i wykonaną przez Włodzimierz Tetmajera oraz obrazem „Zdjęcie z Krzyża” namalowanym w szkole Michała Anioła; grobowiec z kształcie piramidy w Zagórzanach koło Gorlic, synagoga cadyka Salomona ben Natana Halberstama, ponad 30 cerkwi czy wiele kilkusetletnich drewnianych kościołów ( 5 znich wpisano na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO).

Ziemia Gorlicka to także idealne miejsce wypoczynku. Na turystów, poza pięknem krajobrazu Beskidu Niskiego oraz czystym górskim powietrzem czekaja między innymi: Uzdrowiska Wysowa - Zdrój i Wapienne, Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów - Regetów” oraz wyciągi narciarskie i nartostrada na stokach Magury Małastowkiej.

Przez powiat przebiega  droga krajowa nr 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola